Aktualności

„Aby człowiek człowiekowi był człowiekiem”…

SAM_172619 grudnia w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Siemianowicach Śląskich odbyło się spotkanie opłatkowe. Jak co roku zasiedliśmy do wspólnej wieczerzy wraz z zaproszonymi gośćmi. W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas: Anna Wichary, Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Obsługi Prezydenta Miasta, wraz ze współpracownikami; Jan Jeleń, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej; Zygmunt Jurowiec, Prezes Siemianowickiego Stowarzyszenia „Wzajemna Pomoc” wraz ze współpracownikami; Katarzyna Jończyk, Kierownik Referatu Spraw Społecznych i Zdrowia; Beata Birnbach, przedstawiciel katowickiego Metisu. Przy stole zasiedli również mieszkańcy tutejszego Ośrodka – zarówno obecni, jak i Ci, którzy już opuścili nasze mury, osiągając to, na co ciężko pracowali podczas pobytu w naszym Hostelu.

 

Na wstępie wszystkich obecnych powitała kierownik Ośrodka Interwencji Kryzysowej, Kinga Hamera-Gromacka. Następnie w imieniu księdza dziekana głos zabrał ksiądz Joachim Konkol, który przekazał zebranym wiele ciepłych słów. W swojej przemowie nawiązał do symboliki stołu, zachęcał do wyciszenia i osobistej refleksji oraz podkreślał znaczenie więzi, kontaktów międzyludzkich i pomocy bliźniemu, co ujął w wiele mówiących słowach: „Aby człowiek człowiekowi był człowiekiem”. W trakcie spotkania wszyscy składaliśmy sobie wzajemnie życzenia i podzieliliśmy się opłatkiem.

Spotkanie odbyło się w miłej i świątecznej atmosferze. Był czas na rozmowy oraz wymianę doświadczeń. W tle wybrzmiewały kolędy i świąteczne melodie. Pan Józef Sikora ze Stowarzyszenia „Wzajemna Pomoc” podzielił się swoją twórczością, co bardzo pozytywnie wpłynęło na całe spotkanie.

Ośrodek Interwencji Kryzysowej dziękuję za przybycie przedstawicielom władz miasta, mieszkańcom Ośrodka oraz wszystkim pozostałym gościom.

Pragniemy również w imieniu najmłodszych podopiecznych Hostelu podziękować Prezydentowi Miasta za świąteczne paczki.

Mamy nadzieję, że czas spędzony z nami obfitował w wiele pozytywnych wrażeń. 

Dzień Walki z Depresją

Na 23 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją.  Przy tej okazji warto przypomnieć, że depresja to …

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

22 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Ofiar Przestępstw, który obchodzony jest w Polsce już od 21 lat. W ramach jego …

Żegnamy naszego kolegę…

  Z ogromnym smutkiem i żalem żegnamy naszego kolegę, Dariusza Gymzę, który przez wiele lat współpracował z …