Aktualności

Pierwsza nagroda dla dzieci ze świetlicy środowiskowej przy OIK

SAM_2216Już po raz drugi Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Siemianowicach Śląskich zorganizowała konkurs związany z tematyką świąt wielkanocnych. W zeszłym roku motywem przewodnim konkursu było wykonanie pisanki wielkanocnej z wykorzystaniem elementów recyklingu, natomiast w tym roku wykonanie stroika wielkanocnego również z wykorzystaniem elementów przetwórczych. Świetlica środowiskowa działająca przy Ośrodku Interwencji Kryzysowej brała udział w tym przedsięwzięciu po raz pierwszy.Warto jednak napisać kilka słów na temat konkursu, który odbył się w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy. Dostaliśmy informację z zaproszeniem do udziału w konkursie na najciekawszy stroik wielkanocny. Dzieci z wielkim entuzjazmem zgodziły się na udział i przez kolejne tygodnie wspólnie pracowały nad projektem i wykonaniem stroika. Wymogiem organizatorów konkursu było to, aby dzieci wykorzystały elementy recyklingu do jego wykonania Dzieci z naszej świetlicy wykonały stroik z różnego typu materiałów – podstawką stroika były papierowe wytłoczki po jajkach obklejone bibułą kolorową. Na środku znajdował się koszyczek wykonany metodą origami, a w środku niego został umieszczony zajączek, który dzieci wykonały z masy solnej. Wokół stroika dzieci umieściły wydmuszki, które same wykonały, zajączki z papieru, oraz dwie szklane buteleczki obklejone i pomalowane specjalnymi farbkami. Uroku dodawały kwiatuszki i inne drobne elementy wykonane również z papieru.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w piątek 5 kwietnia w świetlicy środowiskowej „Szafran”. Wszystkie prace zostały wcześniej odebrane przez koordynatora konkursu, po to aby każdy mógł zobaczyć na miejscu, z czego wykonane są stroiki a jury musiało wybrać ten, który ich zdaniem był najciekawszy.

Do konkursu zostało zgłoszonych 7 drużyn z różnych placówek, a więc jury miało do ocenienia 7 stroików i niełatwy wybór. 4 stroiki dostały wyróżnienia, natomiast 3 pozostałe miały swoje miejsce na podium. Wraz z dziećmi z wielkim zdenerwowaniem czekaliśmy na ogłoszenie werdyktu.Radość była tak wielka i nie do opisania, kiedy dowiedzieliśmy się, że nasz stroik spodobał się najbardziej i zajął 1 miejsce!!!! Dzieci były uradowane, cieszyły się, że znowu ich praca została doceniona i tym razem nagrodzona 1-wszym miejscem. Opowiadały, że satysfakcja którą uzyskały była ważniejsza niż nagroda – gra planszowa dla wszystkich dzieci świetlicy. Słodki poczęstunek umilił to popołudnie. Dzieci dumne wróciły z konkursu i zadeklarowały, że zwycięstwo bardzo motywuje ich do dalszego działania, i że z chęcią będą brały udział w kolejnych konkursach i zabawach.

Autor: Magdalena Szwarcenhorn

Dzień Walki z Depresją

Na 23 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją.  Przy tej okazji warto przypomnieć, że depresja to …

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

22 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Ofiar Przestępstw, który obchodzony jest w Polsce już od 21 lat. W ramach jego …

Żegnamy naszego kolegę…

  Z ogromnym smutkiem i żalem żegnamy naszego kolegę, Dariusza Gymzę, który przez wiele lat współpracował z …