Aktualności

Spotkanie wigilijne w OIKu.

Wczoraj, 13 grudnia 2011 roku, w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Siemianowicach Śląskich odbyło się spotkanie wigilijne.

Ta wyjątkowa uroczystość, podobnie jak w latach poprzednich, została zorganizowana z myślą o tym, by przy jednym stole, w świątecznej atmosferze, zasiedli zarówno mieszkańcy Siemianowic Śląskich, korzystający z pomocy Ośrodka i przebywający aktualnie w Hostelu, jak również przedstawiciele władz i służb miejskich oraz pracownicy OIK. Spotkanie to było wspaniałą okazją do zjednoczenia się i refleksji w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia.

Tegoroczne spotkanie wigilijne zaszczycili swą obecnością m.in. tacy goście jak: Katarzyna Jończyk, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia; Katarzyna Stawik, Dyrektor Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej; Bogusław Palka, Zastępca Naczelnika Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego; Jan Jeleń, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej; Zygmunt Jurowiec, Prezes Siemianowickiego Stowarzyszenia „Wzajemna Pomoc” wraz ze współpracownikami.

Spotkanie rozpoczęło się uroczystym powitaniem wszystkich zebranych przez Kierownik Ośrodka, Kingę Hamerę-Gromacką, która przy okazji odczytała życzenia nadesłane przez Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie, Jacka Guzego, jak również przez Annę Zasadę-Chorab, Dyrektor Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi. W dalszej kolejności głos zabrał Ks. Joachim Konkol, współpracujący z Ośrodkiem, który najpierw w swej mowie odniósł się do kwestii zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz relacji międzyludzkich, które warto pielęgnować, a następnie zaprosił wszystkich do wspólnej modlitwy.

Wszyscy zebrani zasiedli przy pięknie przystrojonych na tę okoliczność stołach, zjedli pyszny posiłek, a następnie, w tej wyjątkowej atmosferze przełamali się opłatkiem, składając sobie świąteczne życzenia.

Nie zabrakło również niespodzianek dla najmłodszych. Dzieci przebywające aktualnie wraz ze swoimi matkami w Hostelu Ośrodka otrzymały z rąk Katarzyny Jończyk, reprezentującej Prezydenta Miasta, wspaniałe paczki świąteczne.

Na zakończenie tej wyjątkowej uroczystości zebrani zasiedli do wspólnego świątecznego śpiewania.

Korzystając z okazji Kierownik oraz Pracownicy Ośrodka Interwencji Kryzysowej pragną złożyć najserdeczniejsze życzenia – niech radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia towarzyszy wszystkim przez cały nadchodzący Nowy Rok 2012. Aby był to czas bogaty w pozytywne doznania, spełnił zarówno zawodowe jak i osobiste dążenia oraz przyniósł wiele satysfakcji z własnych dokonań.

Zaproszenie na Festiwal Dzieci i Młodzieży

Pragniemy zaprosić Państwa na Festiwal Dzieci i Młodzieży, który odbędzie się 27 maja br. w godzinach 15:00-17:00 …

Informacja o stypendium z Programu Pomocy Dzieciom Stowarzyszenia SPES

Za Wydziałem Polityki Społecznej Urzędu Miasta w Siemianowicach Śląskich przekazujemy Państwu informację dotyczącą …

Zapraszamy do skorzystania z oferty pomocowej w ramach projektu „Siemianowice przeciw przemocy”

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Siemianowicach Śląskich, we współpracy z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej oraz …