Aktualności

Udane sobotnie po południe z Festiwalem Dzieci i Młodzieży za nami…

Festiwal Dzieci i Młodzieży – występy dzieci na rynku miejskim – fot. Rafał Jakoktochce (UM)

W sobotę, 27 maja br., na rynku miejskim w Siemianowicach Śląskich odbył się Festiwal Dzieci i Młodzieży zorganizowany przez Ośrodek Interwencji Kryzysowej. Wydarzenie to swoim patronatem objął Prezydent Miasta, Rafał Piech, a jego realizacja była możliwa również dzięki wsparciu Siemianowickiego Centrum Kultury oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Siemianowicach Śląskich.

Imprezę przygotowały oraz poprowadziły pedagożki OIK, Joanna Bogacka oraz Aleksandra Krążek, które w Ośrodku mają pod swoimi skrzydłami świetlicę środowiskową dla dzieci.

Do współpracy zaproszono instytucje, które również zajmują się na co dzień szeroko rozumianym wsparciem i pomocą dla najmłodszych, tj. Zespół Placówek Wsparcia Dziennego dla Dzieci oraz Młodzieżowy Dom Kultury Jordan.

Pogoda jak i frekwencja dopisały a licznie zebrana na rynku miejskim publiczność mogła zgodnie z zapowiedzią obejrzeć wspaniałe występy artystyczne, taniec i śpiew młodych i żywiołowych artystów, którzy włożyli w nie całe swoje serca, wykazując się ogromnym zaangażowaniem oraz talentem.

Imprezę swoją obecnością i śpiewem uświetniła również Katarzyna Wantuła, która była gościem specjalnym Festiwalu.

Wszyscy, którzy przybyli na sobotnie wydarzenie mogli liczyć również na atrakcje towarzyszące, które z pewnością umiliły te słoneczne po południe. Były dmuchańce, wystawy prac plastycznych, stanowisko z popcornem i watą cukrową zorganizowane przez Fundację Piastun.

Obecne były również siemianowickie służby – Komenda Miejska Policji, Straż Miejska oraz Państwowa Straż Pożarna.

Swoją obecności zaszczycili nas tacy goście jak Prezydent Miasta – Rafał Piech, II Zastępca Prezydenta Miasta – Beata Gałecka, sekretarz miasta – Adam Skowronek, przewodniczący Rady Miasta – Adam Cebula oraz przedstawiciele służb i instytucji miejskich.

To był zdecydowanie udany dzień a wszystkim, którzy się do tego przyczynili serdecznie dziękujemy.

Festiwal Dzieci i Młodzieży – Prezydent Miasta, Rafał Piech, wita zebranych – fot. Rafał Jakoktochce (UM)   
Festiwal Dzieci i Młodzieży – pedagożki OIK witają zebranych – fot. Rafał Jakoktochce (UM)   
Festiwal Dzieci i Młodzieży – występy dzieci na rynku miejskim – fot. Rafał Jakoktochce (UM)   
Festiwal Dzieci i Młodzieży – występy dzieci na rynku miejskim – fot. Rafał Jakoktochce (UM)   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy również do lektury artykułu na temat Festiwalu oraz galerii zdjęć z tego wydarzenia, które są dostępne na miejskiej platformie internetowej https://siemianowice.pl/2023/05/festiwal-dzieci-i-mlodziezy-strzal-w-dziesiatke-siemianowickiego-osrodka-interwencji-kryzysowej/

Zdjęcia załączone do niniejszego artykułu pochodzą z ww. źródła a ich autorem jest Rafał Jakoktochce (UM Siemianowice Śląskie). Dziękujemy! 

 

OIK na Industriadzie 2024 w naszym mieście

W minioną sobotę, tj. 1 czerwca br., Ośrodek Interwencji Kryzysowej miał zaszczyt uczestniczyć w dużym wydarzeniu jakim …

Oferta pracy – poszukujemy osoby do naszego zespołu

Ośrodek Interwencji Kryzysowej poszukuje kandydatów na stanowisko: pracownik miejsca całodobowego pobytu – interwent …

Rekrutacja trwa – zapraszamy do aplikowania

Przypominamy, iż w Ośrodku Interwencji Kryzysowej trwa rekrutacja na stanowisko: pracownik miejsca całodobowego pobytu …