Aktualności

Zakończyliśmy kolejne edycje Akademii Dobrego Rodzica oraz grupy wsparcia dla osób doznających przemocy domowej

Wraz ze zbliżającym się końcem tego roku zakończyły się kolejne edycje Akademii Dobrego Rodzica oraz grupy wsparcia dla osób doznających przemocy domowej, które już od wielu lat realizowane są cyklicznie przez Ośrodek Interwencji Kryzysowej. 

W spotkaniach w ramach ww. zajęć uczestniczyła spora grupa mieszkańców naszego miasta zainteresowanych taką ofertą pomocy oraz potrzebujących tego typu specjalistycznego wsparcia w związku ze swoją sytuacją osobistą i rodzinną. 

Zajęcia prowadzone przez psychologów OIK ukierunkowane były na poruszenie jakże ważnej tematyki związanej z przemocą domową czy problemami wychowawczymi, omówienie tych kwestii w odniesieniu do osobistych doświadczeń uczestników spotkań, udzielenie specjalistycznego wsparcia, psychoedukację oraz zwiększenie świadomości na temat wspomnianych obszarów. 

Mamy nadzieję, że udział w ww. zajęciach grupowych dostarczył korzystającym z nich osobom wiedzy oraz narzędzi niezbędnych do poradzenia sobie w trudnej dla nich sytuacji a także wzmocnił je i zmotywował do dalszych działań ukierunkowanych na wyjście z kryzysu. 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zgłoszenia się na kolejne edycje Akademii Dobrego Rodzica oraz grupy wsparcia dla osób doznających przemocy domowej, o których będziemy informować po Nowym Roku. 

OIK na Industriadzie 2024 w naszym mieście

W minioną sobotę, tj. 1 czerwca br., Ośrodek Interwencji Kryzysowej miał zaszczyt uczestniczyć w dużym wydarzeniu jakim …

Oferta pracy – poszukujemy osoby do naszego zespołu

Ośrodek Interwencji Kryzysowej poszukuje kandydatów na stanowisko: pracownik miejsca całodobowego pobytu – interwent …

Rekrutacja trwa – zapraszamy do aplikowania

Przypominamy, iż w Ośrodku Interwencji Kryzysowej trwa rekrutacja na stanowisko: pracownik miejsca całodobowego pobytu …