Aktualności

„Atmosferę wytworzyła życzliwość…”

Wczorajsze popołudnie w świetlicy OIK upłynęło w bardzo miłej przedświątecznej atmosferze. Odbyły się ostatnie zajęcia z cyklu projektu socjalnego „Promyki Słońca”, którego autorką jest Teresa Kaciuba z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Siemianowicach Śląskich. Od 1 października do 11 grudnia cyklicznie odbywały się w świetlicy zajęcia plastyczne dla dzieci i ich rodziców, opiekunów, które były wspaniałą okazją do spędzenia wolnego czasu kreatywnie i pomysłowo ale miały również być alternatywną metodą rozładowania napięcia emocjonalnego i podniesienia samooceny wśród podopiecznych świetlicy.

Warsztaty miały pięć bloków tematycznych: pudełka na skarby, kwiaty z bibuły, figurki z masy solnej, kartki świąteczne oraz ozdoby świąteczne. Do 10 stycznia trwa jeszcze konkurs plastyczny pt: „Moje marzenie”, który zostanie uwieńczony wystawą
i zakończy całkowicie owocny projekt. O jego efektach poinformujemy…:).

Autor: Magdalena Szwarcenhorn

SAM_0004 SAM_0005 SAM_0012 SAM_0015 SAM_0023 SAM_0031 SAM_0032

Zaproszenie na debatę „STOP PRZEMOCY”

Za Komendą Miejską Policji w Siemianowicach Śląskich zapraszamy na debatę społeczną „STOP PRZEMOCY”, która …

Grudniowe spotkania Szkoły Rodzica w OIK

Informujemy, że w grudniu br. spotkania Szkoły Rodzica, realizowanej w ramach projektu „Rozwój Ośrodka Interwencji …

OIK wspólnie z Prezydentem Miasta, KMP, MOPS i siemianowickim raperem LOKIm promują kampanię społeczną „Zostań Sigmą, nie oceniaj”.

W Siemianowicach Śląskich trwa kampania społeczna przeciwko hejtowi i przemocy rówieśniczej „Zostań Sigmą, nie …