Aktualności

Zapraszamy na kolejne edycje specjalistycznych zajęć grupowych w OIK

Ośrodek Interwencji Kryzysowej informuje, iż już niebawem rozpoczynają się kolejne edycje specjalistycznych zajęć grupowych realizowanych przez OIK, które ukierunkowane są na pomoc osobom doświadczającym przemocy domowej jak również borykającym się z problemami wychowawczymi.

W obu przypadkach zapraszamy mieszkańców Siemianowic Śląskich zainteresowanych zgłębieniem danego obszaru, podniesieniem swojej świadomości w danym zakresie oraz uzyskaniem specjalistycznego wsparcia.

Zajęcia maja charakter bezpłatny a do udziału nie jest wymagane żadne skierowanie.

Na dany cykl zajęć składa się 10 spotkań realizowanych w siedzibie OIK przy ulicy Fitznerów 3.

W przypadku Akademii Dobrego Rodzica zajęcia odbywają się w każdy czwartek w godzinach od 16:00 do 18:00, począwszy od 8 lutego 2024 roku.

Z kolei spotkania w ramach grupy wsparcia dla osób doznających przemocy domowej realizowane są w każdą środę w godzinach od 16:00 do 18:00, począwszy od 14 lutego 2024 roku.

Osoby zainteresowane udziałem zapraszamy do kontaktu z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej pod numerem telefonu 32 762-81-00 lub do osobistego stawienia się w siedzibie OIK.

Zmiany organizacyjne dotyczące grupy wsparcia da osób doznających przemocy domowej – od teraz grupa otwarta przez cały rok!

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu środowiska oraz chcąc jeszcze bardziej otoczyć specjalistyczną pomocą i wsparciem …

Dzień Walki z Depresją

Na 23 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją.  Przy tej okazji warto przypomnieć, że depresja to …

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

22 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Ofiar Przestępstw, który obchodzony jest w Polsce już od 21 lat. W ramach jego …