Aktualności

Zapraszamy na kolejną edycję grupy wsparcia dla osób doznających przemocy oraz Akademii Dobrego Rodzica

dłonie wyciągnięte ku sobie symbolizujące „pomocną dłoń”

Udzielanie szeroko rozumianej specjalistycznej pomocy i wsparcia mieszkańcom Siemianowic Śląskich oraz ich rodzinom w różnych sytuacjach kryzysowych to zadanie Ośrodka Interwencji Kryzysowej, które realizowane jest zarówno w formie indywidualnych konsultacji, jak i grupowych spotkań. Od wielu lat OIK oferuje osobom dotkniętym przemocą a także borykającym się z problemami wychowawczymi specjalistyczne zajęcia ukierunkowane na pomoc w wymienionych obszarach. Grupowe formy pomocy są cennym narzędziem pozwalającym na udzielenie specjalistycznego wsparcia, psychoedukacji, zwiększenia świadomości w obszarach dotkniętych problemem, wzmocnienia szeroko rozumianych kompetencji ukierunkowanych na poprawę funkcjonowania i jakości życia oraz pozwalających na podejmowanie decyzji służących zarówno dobru jednostki, jak i rodziny.

Dlatego też Ośrodek Interwencji Kryzysowej, wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu środowiska, rusza w tym tygodniu z kolejnymi edycjami zarówno grupy wsparcia dla osób doznających przemocy w rodzinie jak i warsztatów podnoszących kompetencje wychowawcze pn. Akademia Dobrego Rodzica.

grafika pokazująca rodzinę – rodzice trzymający splecione ręce nad dziećmi – wizualizacja domu

Pierwsze spotkanie w ramach grupy wsparcia dla ODP odbędzie się w najbliższą środę, 22 lutego br., w godzinach 16:00-18:00 w obecnej siedzibie OIK przy ulicy Fitznerów 3, natomiast zajęcia w ramach Akademii Dobrego Rodzica rozpoczną się dzień później, tj. w czwartek, 23 lutego br. i również będą realizowane w godzinach 16:00-18:00 w podanej lokalizacji.

W przypadku obu proponowanych grupowych form pomocy pełen cykl liczy 10 spotkań, a zajęcia odbywają się co tydzień, w podane dni, o stałych porach.

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane taką formą pomocy oraz potrzebujące specjalistycznego wsparcia w związku z doświadczaniem przemocy w rodzinie, zagrożeniem tym zjawiskiem i/lub borykające się z problemami wychowawczymi.

Pamiętajcie – nie jesteście sami a razem możemy więcej.

Rekrutacja trwa!

ŚWIETLICA                                                          działająca przy Ośrodku …

Pomoc w trudnych sytuacjach życiowych

Stres? Przeciążenie? Obniżony nastrój? Kryzys w związku? Problemy rodzinne? Trudności wychowawcze? Strata? Nie radzenie …

ODWOŁANIE KONSULTACJI PRAWNYCH

Informujemy, że w dniu 14 sierpnia 2023 r. konsultacje prawne są odwołane.