Aktualności

Bo w świetlicy w OIK-u fajnie jest… :)

Styczeń w naszej świetlicy był pełen niespodzianek. W grudniu dzieci zostały zaproszone do konkursu „Pióro Gabriela” na najciekawszą szopkę bożonarodzeniową, którego organizatorem była Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Siemianowicach Śląskich.Postanowiły, że wezmą udział w tym przedsięwzięciu, że zaskoczą jury swoją pomysłowością i szopkę wykonają z różnego rodzaju makaronów. Ciężka praca przynosiła oczekiwane efekty. Dzieci przez kilka zajęć tworzyły i upiększały szopkę. Gdy już wszystko było gotowe, zrobiliśmy kilka zdjęć i wysłaliśmy na konkurs, oczekując z niecierpliwością na termin ogłoszenia wyników. 

 

 

W piątek 11 stycznia udaliśmy się z trójką dzieci, które reprezentowały świetlicę,  na rozstrzygnięcie konkursu. W konkursie brało udział 10 zespołów, więc jury nie miało łatwego zadania w wyborze najpiękniejszej i najciekawszej szopki. Wszystkie szopki zostały wyróżnione a 3 pierwsze miejsca zostały nagrodzone. Ku miłemu zaskoczeniu nasza świetlica zajęła 3 miejsce. Dzieci były bardzo zadowolone i dumne z siebie. Trud, który włożyły w wykonanie szopki został doceniony, pomysłowością zaskoczyły wszystkich uczestników konkursu. Przekonały się, że zdrowa rywalizacja jest potrzebna i może owocować większymi lub mniejszymi sukcesami.

W styczniu w naszej świetlicy odbył się również bal przebierańców. Liczne grono dzieci przybyło w różnych bardzo pomysłowych strojach. Zabawę rozpoczęliśmy tanecznym krokiem, po czym zaproponowałyśmy kilka zabaw dla dzieci min. tańczenie na gazecie, jedzenie paluszka bez użycia rąk, zabawa z krzesełkami. Dzieci były bardzo uradowane z proponowanych zabaw. Każdy uczestnik balu dostał drobny upominek i nagrody za uczestnictwo w proponowanych konkursach. Słodki poczęstunek umilił dzieciom czas. Na koniec uczestnicy mieli krótką dyskotekę, w wesołej atmosferze tańczyli i bawili się wspólnie. Pytając o wrażenia z balu, dzieci deklarowały, że było bardzo zadowolone a proponowane zabawy bardzo im się spodobały. Mówiły również, że z niecierpliwością czekają na kolejny zabawę karnawałową  w przyszłym roku i na inne zabawy okolicznościowe.

Autor: Magdalena Szwarcenhorn

REKRUTACJA TRWA !!!

ŚWIETLICA działająca przy Ośrodku Interwencji Kryzysowej ogłasza nabór uczestników na rok szkolny 2021/22 ! Zajęcia …

Rządowa Kampania „Profilaktyka 40 PLUS”

Szanowni Państwo          Od 1 lipca br. rozpoczęła się rządowa kampania „Profilaktyka 40 …

Nieodpłatna pomoc prawna ponownie stacjonarnie

Szanowni Państwo, informujemy, że od dnia 1 lipca br. punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie miasta wznawiają …