Aktualności

Dobiegły końca spotkania w ramach cyklu „Kobiecy i męski świat w harmonii”

Szeroko rozumiana troska o siebie oraz rozwój na wielu płaszczyznach to niezwykle ważne aspekty wpływające na nasz dobrostan psychofizyczny oraz to jak postrzegamy siebie i jak funkcjonujemy w relacjach społecznych. Mając to na uwadze Ośrodek Interwencji Kryzysowej we współpracy z Pełnomocnikiem ds. Organizacji Pozarządowych oraz Siemianowickim Centrum Kultury podjął się realizacji cyklu spotkań pn. „Kobiecy i męski świat w harmonii”. Wydarzenie to odbyło się pod patronatem Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie, Pana Rafała Piecha, i nawiązywało do koncertu według pomysłu i w wykonaniu Piotra Kochanka pn. „Muzyka jest kobietą”, który odbył się w marcu tego roku. 

W ramach cyklu odbyły się w sumie 4 spotkania o charakterze edukacyjno-rozwojowym, na których poruszaliśmy zagadnienia związane z naszym codziennym funkcjonowaniem i staraliśmy się przekazać w pigułce to, co najważniejsze w zakresie podejmowanej tematyki. 

A zajmowaliśmy się takimi obszarami jak: tytułowy kobiecy i męski świat w odniesieniu do związanych z nimi postaw, ról i wzorców, komunikacja interpersonalna i sztuka porozumiewania się, zasoby i kompetencje oraz poczucie własnej wartości, a także relaksacja i jej dobroczynna moc. 

Na wszystkich spotkaniach był czas na dzielenie się wiedzą, poszerzanie świadomości, uwrażliwianie na istotne w danym obszarze aspekty, ciekawe dyskusje, ćwiczenia, które dopełniała piękna muzyka grana na żywo. 

Mamy nadzieję, że był to owocny czas dla wszystkich uczestników, którym z tego miejsca serdecznie dziękujemy za udział i zaangażowanie.

Rekrutacja na stanowisko interwenta kryzysowego w OIK w toku…

W Ośrodku Interwencji Kryzysowej w dalszym ciągu trwa rekrutacja na stanowisko: pracownik miejsca całodobowego pobytu …

OIK na Industriadzie 2024 w naszym mieście

W minioną sobotę, tj. 1 czerwca br., Ośrodek Interwencji Kryzysowej miał zaszczyt uczestniczyć w dużym wydarzeniu jakim …

Oferta pracy – poszukujemy osoby do naszego zespołu

Ośrodek Interwencji Kryzysowej poszukuje kandydatów na stanowisko: pracownik miejsca całodobowego pobytu – interwent …