Aktualności

Drugie spotkanie w ramach cyklu „Kobiecy i męski świat w harmonii” już dziś – zapraszamy!

Przypominamy, że już dziś, w godzinach 17:00-20:00, w SCK Willi Fitznera, odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu Kobiecy i męski świat w harmonii” – wydarzenia realizowanego dzięki środkom zebranym podczas koncertu według pomysłu i w wykonaniu Piotra Kochanka „Muzyka jest kobietą”, który odbył się w marcu tego roku.

Tym razem przedmiotem naszych rozważań będzie tytułowy męski i kobiecy świat. Odniesiemy się między innymi do postrzegania kobiecych oraz męskich ról i wzorców. Przyjrzymy się jakie niesie to za sobą konsekwencje. Będziemy też poszukiwać harmonii z uwzględnieniem odmienności oraz z poszanowaniem indywidualności każdej ze stron, a tym samym dążyć do wzajemnego zrozumienia, akceptacji oraz równowagi w relacjach niezależnie od płci.

Kolejne spotkania, podczas których pochylimy się nad innymi istotnymi zagadnieniami związanymi z naszym codziennym funkcjonowaniem przewidziane są w terminach: 07.11. oraz 05.12. br.

Przypominamy, iż niniejszy cykl spotkań odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie, Rafała Piecha, a jego organizacja jest efektem współpracy Pełnomocnika ds. Organizacji Pozarządowych, Siemianowickiego Centrum Kultury oraz Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Siemianowicach Śląskich.

Serdecznie Państwa zapraszamy!

Zmiany organizacyjne dotyczące grupy wsparcia da osób doznających przemocy domowej – od teraz grupa otwarta przez cały rok!

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu środowiska oraz chcąc jeszcze bardziej otoczyć specjalistyczną pomocą i wsparciem …

Dzień Walki z Depresją

Na 23 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją.  Przy tej okazji warto przypomnieć, że depresja to …

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

22 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Ofiar Przestępstw, który obchodzony jest w Polsce już od 21 lat. W ramach jego …