Aktualności

Dzień otwarty za nami…

11 kwietnia br. w siedzibie Ośrodka Interwencji Kryzysowej odbył się dzień otwarty, który stanowił kontynuację obchodów z okazji 10-lecia działalności OIK. Organizacja tego wydarzenia miała na celu przybliżenie mieszkańcom Siemianowic Śląskich specyfiki oraz zakresu działań podejmowanych zarówno przez Ośrodek, jak i instytucje miejskie, współpracujące na co dzień w ramach szeroko rozumianej interwencji kryzysowej i pomocy osobom w trudnych sytuacjach życiowych.

                  (pełna galeria zdjęć pod artykułem – zapraszamy do czytania i oglądania!)

Na miejscu zorganizowane były stanowiska informacyjne: Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia, Straży Miejskiej, MOPS-u, Szpitala Miejskiego, Prokuratury Rejonowej, I Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej przy Sądzie Rejonowym w Siemianowicach Śląskich oraz Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Wszystko to przygotowane było z myślą o mieszkańcach Siemianowic Śląskich, dla których miała być to niepowtarzalna okazja do spotkania i porozmawiania z przedstawicielami tak wielu służb oraz instytucji miejskich, zgromadzonych w jednym miejscu. Frekwencja niestety nie dopisała. Nie był to jednak absolutnie czas stracony. Wręcz przeciwnie. Zgromadzeni przedstawiciele wspomnianych instytucji wykorzystali spotkanie w sposób bardzo rzeczowy, konstruktywny i owocny. Podejmując dyskusję na temat własnych działań i podejmowanej współpracy, a także wymieniając się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami, wszyscy zebrani wypracowali szereg cennych wniosków, które z pewnością zaprocentują i przyniosą zwrotne korzyści mieszkańcom naszego miasta w postaci jeszcze sprawniejszej koordynacji działań oraz współpracy w/w podmiotów na rzecz osób w potrzebie. Przedstawiciele zgromadzonych instytucji i służb miejskich zgodnie uznali tę inicjatywę za ważną i wartościową, a co za tym idzie, wyrazili również chęć i gotowość do kontynuacji tego typu spotkań w przyszłości.

Po owocnej dyskusji wszyscy zebrani mieli okazję zobaczyć i wysłuchać szczegółowej prezentacji przygotowanej przez siemianowickich strażaków, a obejmującej dokładny opis wozu strażackiego wraz z przybliżeniem aspektów dotyczących ich codziennej pracy. 

Serdecznie dziękujemy uczestnikom spotkania za obecność i zaangażowanie. 

Autor: Joanna Maj

Zapraszamy do galerii!

Autor: Joanna Maj

OIK na Industriadzie 2024 w naszym mieście

W minioną sobotę, tj. 1 czerwca br., Ośrodek Interwencji Kryzysowej miał zaszczyt uczestniczyć w dużym wydarzeniu jakim …

Oferta pracy – poszukujemy osoby do naszego zespołu

Ośrodek Interwencji Kryzysowej poszukuje kandydatów na stanowisko: pracownik miejsca całodobowego pobytu – interwent …

Rekrutacja trwa – zapraszamy do aplikowania

Przypominamy, iż w Ośrodku Interwencji Kryzysowej trwa rekrutacja na stanowisko: pracownik miejsca całodobowego pobytu …