Aktualności

Kolejni uczestnicy ukończyli zajęcia realizowane przez OIK

Grudzień to często czas podsumowań, dokonywania pewnych zestawień czy bilansów.  To świetna okazja by docenić swoje działania, mniejsze i większe kroki naprzód oraz sukcesy. Jest to szczególnie ważne wtedy, gdy mierzymy się z jakimś wyzwaniem bądź dokonujemy ważnych zmian w swoim życiu. 

Osoby korzystające z pomocy Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Siemianowicach Śląskich bardzo często są właśnie na takim etapie – zmian, szeroko rozumianego rozwoju, pracy nad sobą, dążenia do poprawy swojej sytuacji życiowej. Pracownicy OIK dokładają wszelkich starań by jak najlepiej towarzyszyć im na tej drodze i wspierać ich w tym procesie. Dlatego tym bardziej cieszy fakt, że podejmując wspólne działania udało się po raz kolejny osiągnąć coś, co może zwrotnie przynieść wiele korzyści i poprawić jakość życia osób mierzących się z różnymi problemami. A stało się to możliwe m.in. dzięki grupowym formom pomocy realizowanym przez OIK. 

W grudniu w Ośrodku Interwencji Kryzysowej odbyły się ostatnie spotkania, domykające kolejne edycje specjalistycznych zajęć grupowych skierowanych do mieszkańców Siemianowic Śląskich.

Powiększyło się grono osób, rodziców i opiekunów, którzy ukończyli warsztaty podnoszące kompetencje wychowawcze pn. Akademia Dobrego Rodzica. Zajęcia te realizowane są cyklicznie w Ośrodku już od wielu lat i  zgłaszają się na nie zarówno ci, którzy są zobowiązani przez Sąd do odbycia tego typu zajęć, jak i osoby chcące poprawić swoje funkcjonowanie w wymienionym zakresie z własnej inicjatywy. Ponadto grupa osób zainteresowanych zgłębieniem tematów z obszaru przemocy i radzenia sobie z tym problemem ukończyła cykl spotkań w ramach grupy wsparcia dla osób doświadczających przemocy w rodzinie, która została poprowadzona przez pracowników OIK. Ta forma zajęć została wznowiona w Ośrodku po przerwie, a rekrutacją uczestników zajął się tym razem Zespół Interdyscyplinarny działający przy  Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, nadzorujący w naszym mieście Procedurę Niebieskie Karty. W inicjatywę włączyli się ponadto Komenda Miejska Policji oraz Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej, których przedstawiciele uczestniczyli w jednym ze spotkań uświadamiając osobom uczestniczącym ich prawa oraz rozwiewając wątpliwości w omawianym obszarze.

W przypadku obu wymienionych zajęć planowane są kolejne edycje w nadchodzącym, 2022 roku. O szczegółach będziemy informować między innymi na stronie Ośrodka Interwencji Kryzysowej .

Mamy nadzieję, że wiedza i umiejętności, zdobyte przez dotychczasowych uczestników zajęć, znajdą swoje odzwierciedlenie w ich codziennym życiu oraz przyczynią się do poprawy ich funkcjonowania w sferze osobistej  i w relacjach z innymi ludźmi.  

 

OIK na Industriadzie 2024 w naszym mieście

W minioną sobotę, tj. 1 czerwca br., Ośrodek Interwencji Kryzysowej miał zaszczyt uczestniczyć w dużym wydarzeniu jakim …

Oferta pracy – poszukujemy osoby do naszego zespołu

Ośrodek Interwencji Kryzysowej poszukuje kandydatów na stanowisko: pracownik miejsca całodobowego pobytu – interwent …

Rekrutacja trwa – zapraszamy do aplikowania

Przypominamy, iż w Ośrodku Interwencji Kryzysowej trwa rekrutacja na stanowisko: pracownik miejsca całodobowego pobytu …