Aktualności

Osoby dotknięte problemem przemocy w rodzinie ponownie mogą skorzystać z grupy wsparcia w OIK

Zgodnie z informacją przekazaną Państwu z końcem ubiegłego roku wznawiamy realizację Grupy Wsparcia dla Osób Doznających Przemocy w Rodzinie, która prowadzona jest przez psychologów Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Siemianowicach Śląskich, wspieranych przez Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Siemianowicach Śląskich. 

Przebieg poprzedniej edycji grupy wsparcia oraz informacje zwrotne od uczestniczek spotkań realizowanych w ramach ww. grupy pozwalają stwierdzić iż tego typu działania są potrzebne i przynoszą pozytywne skutki wśród osób korzystających z tej formy pomocy, m.in. w postaci  poprawy ich kondycji psychicznej, wzmocnienia, wzrostu samoświadomości, poczucia własnej wartości oraz sprawczości, rozwoju w obszarze radzenia sobie z problemem, czy podejmowaniu konkretnych działań ukierunkowanych na wyjście z kręgu przemocy. 

Dlatego też wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu grupy docelowej i realizując zadania w ramach przeciwdziałania problemowi przemocy w rodzinie w naszym mieście wznawiamy prowadzenie grupy wsparcia i tym samym zapraszamy wszystkich zainteresowanych udziałem. 

Spotkania w ramach bieżącej edycji grupy wsparcia, podobnie jak to miało miejsce do tej pory, odbywać się będą w każdą środę, począwszy od 2 marca 2022 roku, w godzinach 16:00-18:00, w budynku Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Siemianowicach Śląskich, przy ulicy Pszczelniczej 10. Cykl będzie liczył 10 spotkań i jego zakończenie planowane jest na 11 maja 2022 r. Osoby chcące skorzystać z tej formy pomocy zapraszamy do zgłoszenia się w podanym terminie rozpoczęcia spotkań. Udział w grupie wsparcia jest bezpłatny, nie jest wymagane żadne skierowanie.  

W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z osobami prowadzącymi grupę wsparcia, którymi w bieżącej edycji są: Agata Szczyrbowska-Duda oraz Joanna Maj. Kontakt możliwy pod numerem telefony 32 762 81 00. 

 

Rekrutacja na stanowisko interwenta kryzysowego w OIK w toku…

W Ośrodku Interwencji Kryzysowej w dalszym ciągu trwa rekrutacja na stanowisko: pracownik miejsca całodobowego pobytu …

OIK na Industriadzie 2024 w naszym mieście

W minioną sobotę, tj. 1 czerwca br., Ośrodek Interwencji Kryzysowej miał zaszczyt uczestniczyć w dużym wydarzeniu jakim …

Oferta pracy – poszukujemy osoby do naszego zespołu

Ośrodek Interwencji Kryzysowej poszukuje kandydatów na stanowisko: pracownik miejsca całodobowego pobytu – interwent …