Aktualności

Przy wigilijnym stole

Za oknem pejzaż już nieco bardziej zimowy, śnieg przystroił ulice a towarzyszące temu świecące ozdoby i dekoracje domykają całość, wprowadzając powoli w świąteczny klimat. Nie ma wątpliwości, że Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym w Ośrodku Interwencji Kryzysowej, jak co roku, odbyło się w środę uroczyste spotkanie wigilijne, podczas którego przy stole zasiedli zaproszeni z tej okazji goście.


       

       

To już 10 OIK-owa Wigilia. Tegoroczna domknęła obchodzony w tym roku okrągły jubileusz. Nie zabrakło zatem odniesień do tej kwestii, zarówno w wypowiedzi obecnego na uroczystości Rafała Piecha, Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie, jak i witającej gości Kingi Hamery-Gromackiej, kierownika Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Do dotychczasowej działalności OIK nawiązywał w swej przemowie również współpracujący na co dzień z Ośrodkiem ksiądz Ireneusz Pawlak. Posłużył się on piękną metaforą kolorowych kredek, którymi osoby tworzące to miejsce starają się pokolorować ludzkie życie i wprowadzić w nie nowe barwy.

Był czas na refleksję, modlitwę, wspólne odśpiewanie kolędy. Zgromadzeni goście przełamali się również opłatkiem, składając sobie nawzajem życzenia. Pięknie przystrojone na tę okoliczność stoły, pyszny poczęstunek oraz żywa choinka podkreśliły wyjątkowość chwili, tworząc świąteczną atmosferę. Uśmiechy na twarzach zebranych pozwoliły sądzić, iż jest jest to bardzo mile spędzony czas. Pozytywne doznania wzmocniły dodatkowo prezenty, które wręczał dzieciom Prezydent Miasta, Rafał Piech. Radość tych najmłodszych oraz wdzięczność wyrażona zaprezentowanymi przez nie spontanicznie wierszykami była źródłem wielu wzruszeń. 

                       

Pragniemy w tym miejscu podziękować Urzędowi Miasta, który co roku dba o to, by dzieci związane z Ośrodkiem, mimo trudnej sytuacji rodzinnej, mogły poczuć magię świąt. Za wsparcie i nieustanną gotowość pomocy dziękujemy również naczelnikowi Wydziału Gospodarki Komunalnej, Damianowi Kołakowskiemu, który zadbał o to, by w OIK stanęła żywa choinka – piękny symbol świąt. Podziękowania kierujemy do wszystkich przybyłych gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością – począwszy od byłych i obecnych klientów Ośrodka Interwencji Kryzysowej, przedstawicieli współpracującego z OIK Stowarzyszenia „Wzajemna Pomoc” z Zygmuntem Jurowcem na czele, aż po przedstawicieli władz, instytucji i służb miejskich.

Przy świątecznym stole zasiedli z nami: Rafał Piech – Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie, Elżbieta Nieszporek – doradca Prezydenta Miasta, Katarzyna Jończyk – naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Michał Czaja – naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Jan Jeleń – dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Iwona Izworska – zastępca dyrektora MOPS, Katarzyna Stawik – dyrektor Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo wychowawczej Nr 1, bryg. mgr inż. Rafał Świerczek – komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Siemianowicach Śląskich, Angelika Wojciechowska – komendant Straży Miejskiej, Aleksandra Krążek – radna Rady Miasta Siemianowice Śląskie, a także Beata Birnbach z ROM-E Metis – superwizor zespołu oraz ksiądz Ireneusz Pawlak, współpracujący na co dzień z OIK.

W nawiązaniu do oik-owego spotkania wigilijnego oraz zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, Kierownik oraz pracownicy Ośrodka Interwencji Kryzysowej pragną również złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia. Niech to będzie wyjątkowy czas, pełen miłości, radości, spełnienia oraz wiary i nadziei na przyszłość, a nadchodzący Nowy Rok niech przyniesie pomyślność i szczęście, wypełniając nasze życie kolorowymi barwami.  

   

Rekrutacja na stanowisko interwenta kryzysowego w OIK w toku…

W Ośrodku Interwencji Kryzysowej w dalszym ciągu trwa rekrutacja na stanowisko: pracownik miejsca całodobowego pobytu …

OIK na Industriadzie 2024 w naszym mieście

W minioną sobotę, tj. 1 czerwca br., Ośrodek Interwencji Kryzysowej miał zaszczyt uczestniczyć w dużym wydarzeniu jakim …

Oferta pracy – poszukujemy osoby do naszego zespołu

Ośrodek Interwencji Kryzysowej poszukuje kandydatów na stanowisko: pracownik miejsca całodobowego pobytu – interwent …