Aktualności

Wakacje, znów będą wakacje …

Kolejny rok szkolny za nami, a co za tym idzie – czas na podsumowanie. W naszej świetlicy środowiskowej w Ośrodku Interwencji Kryzysowej dużo się działo. Dzieci regularnie uczęszczały na zajęcia w poniedziałki i czwartki, a we wtorki miały czas na naukę tzw. „odrabianki” pod okiem wykwalifikowanych pedagogów szkolnych.

W świetlicy były organizowane dla dzieci zajęcia o charakterze opiekuńczo – wychowawczym jak również plastycznym, ruchowym, dydaktycznym, komputerowym i rozrywkowym (bal przebierańców czy dyskoteki).

Oprócz tego dzieci chętnie angażowały się w konkursy min. organizowane przez Wielofunkcyjną Placówkę Opiekuńczo – Wychowawczą –  wykonały stroik wielkanocny za który otrzymały 1-wszą nagrodę oraz szopkę bożonarodzeniową i otrzymały za nią 3 miejsce.

Ostatnio świętowaliśmy wspólnie dzień dziecka. Pogoda niestety nie dopisała, ale mimo wszystko zajęcia rekreacyjno – sportowe odbyły się w naszej świetlicy. Oprócz zabaw i gier ruchowych dzieci brały udział w zajęciach rozwijających twórczość i myślenie. Za uczestnictwo i zaangażowanie wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki.

Zbliża się koniec roku szkolnego, dlatego zakończenie zajęć w świetlicy odbyło się 17 czerwca. Wzajemnie podziękowaliśmy sobie za współpracę i za wspólnie spędzony czas – każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom za zaangażowanie w zajęcia w roku szkolnym 2012/2013. Na czas wakacji zawieszamy działalność świetlicy, by we wrześniu znowu się spotkać i wspólnie zacząć nowy rok szkolny.

Wszystkim dzieciom życzymy udanych wakacji, wielu wspaniałych i niezapomnianych wrażeń, odpoczynku od zajęć szkolnych. Mamy nadzieję, że po wakacjach znowu się spotkamy w tak licznym gronie, pełni zapału do pracy i zabawy.

SAM_2423 SAM_2430 SAM_2432 SAM_2442 SAM_2444 SAM_2451 SAM_2465

 

                                                                       Autor: Magdalena Szwarcenhorn.

Punkt Konsultacyjno-Informacyjny ZUS w PUP

Za Powiatowym Urzędem Pracy w Siemianowicach Śląskich informujemy, iż w siedzibie PUP będzie dostępny dla mieszkańców …

REKRUTACJA TRWA !!!

ŚWIETLICA działająca przy Ośrodku Interwencji Kryzysowej ogłasza nabór uczestników na rok szkolny 2021/22 ! Zajęcia …

Rządowa Kampania „Profilaktyka 40 PLUS”

Szanowni Państwo          Od 1 lipca br. rozpoczęła się rządowa kampania „Profilaktyka 40 …